حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۵ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Wednesday, 24 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2666×
ضرورت ارائه تصویری شفاف از آینده جامعه اسلامی
۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۸:۰۹
شناسه : 22268
بازدید 43
1
مدیرعامل بنیاد هدایت مطرح کرد؛ حجت الاسلام میرمحمدیان بهره گیری از فناوری رؤیا و تصویر سازی در جهاد تبیین را بسیار مهم خواند و گفت: نمونه بارز این فناوری همان تصویر سازی است که اهل بیت(ع) که از شرایط اقتصادی، فرهنگی، امنیت و سایر ویژگی های این عصر کرده اند.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان، حجت الاسلام سید ناصر میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت، در جمع برخی از حلقه‌های میانی محله‌های مختلف استان هرمزگان، به ارائه موضوع محله پیشرفت و نقش شبکه امامت در پیشرفت محله بر مبنای فناوری رؤیا پرداخت و با اشاره به تلاش غرب برای کشیدن انسان ها به دنبال خود، گفت: ما اکنون از یک فناوری در جهاد تبیین می خواهیم رونمایی کنیم. تمدن غرب با همین فناوری انسان ها را به دنبال خود می کشاند. این فناوری همان رؤیا یا تصویر سازی است.

مدیرعامل بنیاد هدایت اظهار کرد: ما هم امروز باید از این فناوری استفاده کنیم. ما باید بتوانیم یک تصویر ذهنی از چیزی که می خواهیم به آن برسیم برای مردم ترسیم کنیم. شاید برخی بگویند ما نباید از این ابزارهای غربی استفاده کنیم. اما باید بگوییم در تمدن اسلامی به شدت از این ابزار استفاده شده است.
وی ادامه داد: همه ما را اهل بیت (ع) به عصر ظهور وعده داده اند. عصر ظهور را این‌گونه تصویر کرده اند که این عصر به این‌گونه است که زمین پر از عدل و داد می شود در حالی که از ظلم پر شده بود. در عصر ظهور شخصی که نیازمند است دست در جیب برادر مؤمن خود می کند و او هم مانع و ناراحت نمی شود. این تصویر عصر ظهور است. و یا وقتی که می خواهد امنیت این عصر را تصویر کند می گوید یک خانم پیاده مسیری طولانی را طی می کند و کسی متعرض او نمی شود. به این ترتیب یک تصویر شفاف از عصر ظهور برای ما توسط اهل بیت ارائه شده است. به عبارت بهتر یک رؤیا برای ما از عصر ظهور تصویر کرده اند.

حجت الاسلام میرمحمدیان گفت: در جهاد تبیین هم باید بتوانیم یک تصویر مشخص از آینده تمدن اسلامی برای مخاطب تصویر کنیم. یک تصویر که برای مخاطب مشخص باشد.
مدیرعامل بنیاد هدایت به داستان دروغ هویدا و ثبات قیمت ها توسط او پرداخت و گفت: چقدر این تصویرهایی که برای ما ساخته اند به هم می ریزند. تصویری زیبا برای ما از کشورهای غربی ساخته اند با داستان های دروغین در حالی‌که ما واقعیت این کشورها را ماجرای کرونا دیدیم که چگونه کشتی های ماسک را در دریا مورد سرقت قرار می دادند.
وی ادامه داد: بنابراین ابتدا باید ما برای جهاد تبیین از فناوری رؤیا و تصویرسازی بهره ببریم. برای ارائه این تصویر هم به یک فناوری دوم داریم و آن فناوری روایت است. باید بتوانیم این رؤیا را به صورت جذاب روایت کنیم. چقدر مردم ما در دوران کرونا ایثارگرانه به کمک هم آمدند اما ما نتوانستیم این زیبایی ها را به خوبی روایت کنیم. جهاد تبیین یعنی رؤیایی را تصویر و تولید کنیم و بتوانیم این رؤیا را درست روایت کنیم.
حجت الاسلام میرمحمدیان گفت: ما باید در جایی عملیات کنیم مورد هجمه دشمن قرار گرفته است. برای این باید گوشمان به دهان ولایت فقیه باشد. برای جهاد تبیین به محتوا، قالب، مهارت و نظایر این ها نیازمندیم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.