حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 24 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2787×
ایستادگی و مقاومت محور محرم ۱۴۰۳ است
۰۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۶
شناسه : 24277
بازدید 49
2
سازمان هیأت و تشکل‌های دینی| حجت الاسلام باباخانی خبر داد؛ رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی گفت: ایستادگی ‌و مقاومت خط محتوایی هیأت‌ها در محرم ۱۴۰۳ است.
ارسال توسط :
پ
پ
به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام مجید باباخانی رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی در نخستین روز از اولین نشست روسای شورای مداحان و هیأت‌های بانوان با ارائه گزارشی از عملکرد سازمان تبلیغات از ابتدای تأسیس تاکنون گفت: با حضور حجت‌الاسلام خاموشی در سال ۱۳۸۰، سازمان تبلیغات از یک مجموعه غیرمدون و غیر تشکیلاتی به یک مجموعه‌ای منسجم و کاری تبدیل شد. از سازمان  تبلیغی به مجموعه فرهنگی تبدیل شد.

وی افزود: بر همین اساس ۴۰ موسسه تشکیل شد که موسسه تبیان، مجموعه سوره مهرو مجموعه سازمان دارالقرآن کریم بخشی از این موسسات است که هرکدام مسئولیت و کاری خاص برعهده گرفت. حجت‌الاسلام قمی میان این مجموعه‌ها انسجام به وجود آورد. تمام موسسات حوزه کتاب را در بنیاد کتاب، مباحث مسجد را در بنیاد هدایت و امور رسانه‌ای را در سازمان رسانه‌ای سپهر تجمیع کرد. مجموعه بنیاد دعبل خزاعی و مرکز توسعه فعالیت‌های دینی که مجموعه‌های شاخص را هدایت می‌کردند در سازمان هیأت و تشکل‌های دینی تجمیع شدند.

حجت الاسلام باباخانی ادامه داد: در حوزه بانوان که منشا اثر هستند توجه کمی صورت می‌گرفت. متاسفانه معمولاً آقایان بدترین مکان را در‌ مجالس مذهبی به خانم‌ها اختصاص  می‌دهند و این موضوعات باید بررسی شود. فرزندان و نسل بعدی ما در کنار ‌مادرشان هستند و باید به این قسمت توجه ویژه شود.

رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی ادامه داد: در حوزه شورا و کانون مداحان هم همین بود، معمولا بانوان کم حضور داشتند. در حالی که امام راحل فرموده است:« انقلاب ما با حضور بانوان شکل گرفته و حضور بانوان انقلاب را پیش برد.» در دفاع مقدس هم مدیون جامعه بانوان هستیم و در دوره بعد از دفاع مقدس، نقش جدی را به بانوان ندادیم و دیدیم وقتی بانوان نباشند شاهد اتفاقات نامبارک در جامعه هستیم.

وی افزود: ‌هیأت رئیسه ملی شورای مداحان و هیأت‌های بانوان یک تأسیس جدید، با یک نظم جدید و متفاوت است. بدون یک شبکه کشوری و سامانه نمی‌توانیم گزارش‌گیری داشته باشیم. باید گزارش مدیریتی را ببینم تا برنامه‌ریزی داشته باشیم. ما نمی‌خواهیم هیأت را دولتی کنیم اما اگر بدانیم چند هیأت مستمر داریم، برنامه‌ریزی ما را متفاوت می‌کند و از این طریق می‌توانیم توانایی هیأت‌ها  را بشناسیم و برنامه‌ریزی کنیم. امیدواریم با این فضا و این تشکل بتوانیم جمع نخبگانی را داشته باشیم  چرا که تجربه و توانمندی شما بانوان قطعاً در این عرصه اثر‌گذار است.

وی با توصیه به بانوان مداح ادامه داد: حتماً قبل از محرم جلسات خود را ماهانه تشکیل بدهید. آن چیزی که به شما رسمیت می‌دهد تشکلیل همین جلسات و پیگیری است. به وسیله فضای صنفی خودتان می‌توانید اثرگذار باشید و امکانات شهر را برای کمک بسیج کنید. در محرم امسال، ایستادگی و مقاومت به عنوان محور محتوایی خاص در هیأت‌ها طراحی شده است و شعار هیأت‌ها هم امسال بر همین اساس است.

به گفته وی، جوانان باید محور مقاومت را هم از بعد بین‌المللی و هم از بعد زندگی شخصی خود، بشناسند. این یک اصل است که باید در‌ هیأت‌های مذهبی مورد توجه قرار گیرد. هر‌کجا ایستادگی کردیم مایه سربلندی شد و هر‌کجا وا دادیم سرشکستگی ایجاد شد. ایستادگی جلوه‌های مختلفی دارد که باید به آن پرداخته شود و برای قشر متناسب با زبان خودش مطرح شود. در دهه پنجم انقلاب و در زمان رسیدن به قله باید به ایستادگی و مقاومت بسیار پرداخته شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.